סלאקליין

סיפורה של רצועה שמכניסה את כולם לאיזון

בטח יצא לכם ללכת בפארק או בים ולראות רצועה מתוחה בין שני עצים ואנשים הולכים עליה. אז הרצועה הזאת היא טרנד והיא נקראת סלאק – ליין (Slackline) 

אז למה אנשים עושים את זה? מה זה נותן? מי התחיל את זה? ומה השיא בהליכה על סלאקליין

מה זה בתכלס?

סלאקליין היא רצועה דקה הנמתחת בין שני עוגנים לעיתים בעזרת מנגנון ראצ'ט (דרוש הסבר קצר) ולפעמים על ידי מערכות מתיחה שונות. זהו כזה פשוט. שום דבר מעבר לזה. שמירה על איזון כשאתה על הרצועה הזאת זה כבר סיפור מורכב יותר, ובכדי לספר את הסיפור הזה אתה צריך שעות של ניסיון. אבל לא יותר מידי. בכדי ללכת על רצועה באורך 8 מטר נגיד דרושים מספר בודד של ימים, לפעמים גם כמה שעות רצופות ועקשניות מספיקות.

את האמת- זה שווה את הזמן שלכם! כמה שעות או שאפשר להפוך את זה לפעילות שבועית יכולה ללמד אתכם כמה שיעורים חשובים על איזון ואם תתמידו אז תקבלו גם שיעורים על ביטחון בגוף שלכם והרבה בריאות.

סלאקליין - מדיטציה בתנועה

אם תשאלו סלאקליינרים מה זה בשבילם, חלק יגידו שזאת מדיטציה בתנועה, דרושים המון תשומת לב ושחרור במקביל, צריך להרפות את כל מה שיכול לחסום את האנרגיה והתנודות שמגיעות מהסלאקליין ולעשות את המינימום שהגוף צריך בשביל לשמור את הראש למעלה בכדי שלא ליפול לקרקע. אחרים יגידו שזה ספורט נפלא והשאר כנראה תחביב כיפי חברתי שמוציא אותם מהבית.

אז מי עשה את הצעד הראשון?

הליכה על חבל היא לא דבר חדש, אנשים הולכים על חבל ראינו עוד בקרקס כבר לפני מאות שנים, אבל את האמת שבאומנות הקרקס לא מהלכים על חבל אלא על כבל מתכת שאינו דינמי כמו רצועה.

למתוח כבל מתכת זאת לא משימה פשוטה כלל ולכן הסיכוי להיתקל באחד כזה הוא בעיקר בקרקס.

אבל למה למתוח כבל שאפשר למתוח רצועה קלה נגישה וגמישה? זה בדיוק החידוש.

הראשונים שהחלו ללכת על סלאקליין היו מטפסי צוקים בפארק היוסמיטי שבקליפורניה, הם היו משתמשים ברצועות שברשותם בכדי למתוח בין שני עצים ולבדוק את שיווי המשקל שלהם בזמנים בהם לא מתאפשר לטפס על קירות. במהרה הסלאקליין תפס תאוצה בקרב הקהילה והחל להימצא גם מחוצה לה. כמו בים למשל, שם הנחיתה על החול הרך אפשרה חופש ליפול ובעקבות כך התפתחות לכיוונים יותר דינמיים ואקרובטים. התחום הזה ניקרא טריק ליין.  המטפסים לקחו את הספורט למקומות אחרים יותר מדיטטיביים. לונג ליין והיי ליין. לונג ליין הן רצועות ארוכות בדרך כלל מעל 30 מטר היכולות להימתח רק בעזרת מערכת מתיחה מבוססות גלגלות או ציוד כבד. והיי ליין הוא לרוב אך לא חובה לונגליינים הנמתחים בגבהים גבוהים אשר מאלצים אבטחה. כאן נכנס אלמנט מנטלי נוסף, אדם שמצליח ללכת 50 מטר חבל לא בטוח שיוכל ללכת אפילו צעד אחד בגובה. בעודי אומר זאת יש לציין שבתוך הנישה של ההיילינרים יש גם אלו אשר מהלכים על הרצועות ללא אבטחה הנקראים פרי סולו (free solo)

יש עוד מספר נישות כמו יוגה ליין שבה ההולכים מתרגלים תנוחות יוגה על החבל ורודאו ליין הנמתח בין שתי נקודות ללא מתיחה כלל. ומאפשר תנועה ימינה ושמאלה.

שיאי הליכה על חבל - לונגליין

ב2016 בצרפת צעדו נתן פאולין ודני מנסיק היילין באורך 1020 מטר, ק"מ שלם על חבל בגובה 600

מטר באוויר.

ביוני 2017 נתן שבר את השיא של עצמו ביחד עם פאבלו סיגנורט כשהם הלכו 1662 מטר! בגובה 300 מטר באוויר.

שנתיים נוספות לקח עד שממש לפני 5 ימים (27 ביולי 2019) נשבר השיא שוב על ידי לוקס ירמלר מגרמניה ומיה נובלט מקולמביה הבריטית שעשתה זאת ב58 דקות,

לא מאמינים? תכנסו לפייסבוק שלה

https://www.facebook.com/mia.noblet

החבל הכי ארוך ללא אבטחה

השיא כרגע מ2016 והוא עומד על 72 מטר בגובה 400 מטר בקולומביה הבריטית על ידי פרדי קאונה. השיא הכי ארוך שנקבע על ידי אישה נעשה בצ'כיה ב2012 ועומד על 28 מטר בגובה 25 מטר ושמה פייס דיקי.

שקד אהרון מהלך על חבל

בצילום: שקד אהרון. צלם: מתן באם

אז מה הסלאקליין הכי גבוה שהלכו אתם שואלים?

באוגוסט 2006 בנורבגיה הלך כריסטיאן שאו בגובה 1000 מטר! שנה לאחר מכן חזר על השיא אלכסנדר מורק.

אבל עזבו אתכם שיאים, בואו נתחיל מהתחלה

עמית לאומנויות מעבירים סדנאות הליכה על חבל (על סלאקליין) ומאפשרים לחוויה הראשונית להיות טובה ככל שאפשר, מביאים ציוד איכותי, ובטיחותי ונותנים ליווי צמוד והדרכה על החזקת גוף, איזון ושיווי משקל. הסדנה מתאימה לכל גיל אך ילדים בהחלט עפים על האטרקציה, ורק מחכים לתורם.

הליכה על חבל במערת הקשתות

בצילום: שקד אהרון. צלם: אוהד פרל

פוסט של מיה מפייסבוק

צולם מתוך דף הפייסבוק של מיה נובלט

עמית ג'רבי - טריקליין

מתוך תחרות הטריקליין הישראלית הראשונה. בצילום עמית ג'רבי צלם: אורן מרון

קרקס בימי קורונה על האף

קרקס בימי קורונה

קרקס בימי קורונה כמו הרבה מקצועות אחרים בתחום הבידור ובכלל גם ענף הקרקס נפגע מהקורונה. האיסור להתקהל ביטל אינספור מופעים ואירועים,מדמויות שטח והולכי קביים או

Read More »
סדנאות קרקס לילדים

סדנאות לילדים מעולם הקרקס

מחפשים סדנאות לילדים לאירוע שלכם? סדנאות קרקס מביאות לשיפור תפקודי וביטחון עצמי וזאת רק ההתחלה.. סדנאות קרקס לילדים מקדמות הישגיות, התמדה, דיוק ועוד.. הן מחזקות

Read More »
Call Now Buttonצרו קשר